Říkáte, že neumíte kreslit?
A chcete?
Jde to!
Vše, co ve svém životě vidíme, může být složeno z těchto tří tvarů:

Kruhů
Čtverců
Trojúhelníků

Nic víc, nic míň.
Pomocí těchto tří tvarů můžete nakreslit cokoliv.
A tyto tvary umí každý!
Nyní je už jen potřeba podívat se po svém pracovním stole po papíru, okraji novin nebo na druhou stranu faktury, vzít tužku a začít kreslit jakýkoliv předmět okolo vás.
Dělejte si konstrukce, osy,…hledejte tvar, sklon. Ale vše jen z těchto tří tvarů. V první fázi vlastně dělejte geometrii. I ten nejsložitější tvar můžete rozložit na spoustu těchto jednoduchých tvarů. Tyto pomocné čáry se později snadno schovají za barvu nebo šrafuru. A až budete spokojeni s celkem, začněte jednoduché tvary dokreslovat jak opravdu jsou. Tu přidat, tu ubrat, tady zaoblit a nebo úplně změnit proporce. V této fázi je dovolená i guma, později ne,…výtvarník negumuje, ale chybu chytře zakomponuje. Gumou se „jen“ kreslí /později vysvětlím/ nebo právě jen „čistí“. Ale minimálně.
Tyto tvary nás obklopují v našem každodenním životě. Díky nim se náš svět zdá složitý, i když je ve skutečnosti opravdu jednoduchý.

A proč máte umět kreslit?

Nikdy už vás nic a nikdo nezaskočí. „Nakresli mi „mami, tati, babi, dědo, ségro, brácho“ kočku, psa, dům,…

A bude vás to bavit.

Tento způsob kreslení jsem „vymyslela“ pro svoji výtvarnou školu. Vymyslela,…než jsem zjistila, že dávno a dávno existuje, Ale na školách se neučí. První zmínku jsem našla v knize už v roce 1920. Takže nic nového. Ach, jo. Zase nejsem za hvězdu,…úsměv.
Zkuste to.