DOCHÁZKOVÉ PRÁZDNINY

Příměstský tábor – Chci umět kreslit

Nabízíme stát se na týden pravým umělcem a zažít „jinou“ výtvarku a příměstský tábor v krásných Pardubicích, pozorovat týden přírodu a město kolem nás a zachytit vše na papír, protáhnout se jógovou rozcvičkou, pochutnat si na ovoci a obědě v blízké restauraci.

Děti si odnesou pokreslený skicák, správný návyk
na soustředění, umění poradit si nakreslit cokoli, dle svého věku, zvýšené sebevědomí novou dovedností, kontakt na nové kamarády a týden „bez“ mobilu.
Naše Výtvarka pro děti je vhodná pro každé dítě.

Naučíme se, co jste se ve škole nenaučili, nenaučíte. Mimo jiné základ – držet tužku u kreslení. Opravdu to není stejné jako u psaní. Zjistíme, že jednou tvrdostí tuhy nenakreslíme všechno a proč je nutné mít tužek více. Jak tyto tužky ořezat a na co kreslit. Vyzkoušíme si kresbu bez gumy. Tu výtvarník používá jen ojediněle a kvůli světlu ne opravovat nedostatky. Vysvětlíme si jak světlo a stín modeluje předměty a proč 3D není tak těžké jak jsme si mysleli.

Děti do osmi let necháme kreslit srdcem a budeme jen nabízet dostatek prostoru, barev a materiálů k tvorbě. Jemně zkorigujeme a posunujeme vývoj pouze individuálně a citlivě. U starších dětí, dospělých je již nutné korekturu sdělit citlivě, ale důrazněji. Pohlavkem? Ne, dělám si legraci,..dnes jí je tak málo,…úsměv. Zrušit všechny pravidla můžeme v umění až tehdy, když je bravurně ovládáme.

Teď je čas učení. V čase učení experimentujeme se stylem stínování, barvou, ale nikdy ne se světlem a stínem, s perspektivou. To jsou základní kameny, které z učení dělají mistra. A co vlastně kreslíme? Všechno.

Žahla vás včera kopřiva? Nakresleme tu emoci z toho! Víte jak těžké je nakreslit anatomii ruky a nebo kopřivu zpaměti? Zkuste to. Viděli jsme na ulici pejska? Fixujeme ho do hlavy a a hned po obědě se do skic pouštíme. Výtvarná paměť je jedním z dalších stavebních kamenů základů umění kreslit a malovat. Našli jste si zde kamaráda? Zkuste ho portrétovat. Líbí se vám strom na ulici? Čapněte skicák a už je váš. Neobdivujeme výstavy jen tak. Vžijeme se do umělce a  napodobujeme. Jsme ve fázi učení a to je dovoleno vše. Později nás stejně náš rukopis nezaměnitelně povede svoji vlastní cestou. Dost slov.

Pojďme na to. A protože nás Google učí být všichni stejní a anonymní a za použití vlastních slov vás potrestá robot spadnutím z vrchních příček ve vyhledavačích, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, přidávám pár frází jako mlsku pro robůtky. Kreslíme v Pardubicích, Kreslíme v Hradci králové, Kreslíme v Praze, Příměstské tábory Pardubice, Chci umět kreslit Pardubice.

KOLIK TO STOJÍ:

JEDEN DEN při týdenním pobytu 790 Kč do 12 let ( Po–Pá od 9:00 do ⁠17:00 ) celkem za 5 dnů 3950 Kč

JEDEN DEN při týdenním pobytu 790 Kč od 12 let ( Po–Pá od 9:00 do ⁠17:00 ) celkem za 5 dnů 4450 Kč

Cena je včetně profesionálních výtvarných potřeb, uměleckého vedení a oběda.

Příměstský tábor Pardubice

Volné termíny pro rok 2024

Prohlédněte si nabídku volných termínu
a přes kontaktní formulář mi můžete poslat rezervaci.

Objednejte si svůj termín, platba v den nástupu na tábor.

Pro vaše pohodlí nevybírám žádnou zálohu na dětský tábor. Platíte až v době, kdy službu začnete využívat.
  • 1. 7. — 4. 7.

  • 8. 7. — 12. 7.

  • 15. 7. — 19. 7.

  • 22. 7. — 26. 7.

  • 29. 7. — 2. 8.

  • 5. 8. — 9. 8.

  • 12. 8. — 16. 8.

  • 19. 8. — 23. 8.

  • 26. 8. — 30. 8.

Vyplňte přihlášku

Odesláním přihlášky souhlasím se zpracováním osobních údajů a použitím fotografií pro propagační účely a sociální sítě

Sledujte nejnovější příspěvky

Nové fotky a další zajímavosti ze sekce výtvarné kurzy a příměstský tábor Pardubice uvidíte vždy nejdříve na mém Facebooku.